نکات کلیدی خرید ملکویلا در شمال ایران و خرید و فروش آن

ویلا در شمال ایران و خرید و فروش آن

شمال ایران به عنوان یک اقلیم توریستی و گردشگری شناخته میشود که به دلیل مجاورت با دریای خزر، آب و هوای متفاوت و پوشش گیاهی چشمنواز مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. طبیعت بکر و آب و هوای معتدل و مرطوب، مناطق شمال ایران را به اصلیترین قطب گردشگری کشور تبدیل کرده‎‎اند. بر این اساس این بخش از کشور در تمام ایام سال شاهد حضور مسافران بیشماری است. به همین دلیل امروزه اقامتگاه‎‎های شهرهای شمال کشور بیشتر شده و خرید و فروش ویلا در شمال نیز افزایش چشمگیری پیدا کرده است.

شهرهای شمال کشور از آستارا و گیلان آغاز میشوند و از قسمت شرق در مجاورت مازندران قرار میگیرند. در نهایت از بخش شمال شرقی کشور نیز به گلستان ختم میشوند. در طی چند سال  گذشته، با توجه به موقعیت جغرافیایی شهرهای شمال و وجود امکانات تفریحی و رفاهی، بازار خرید و فروش خانه، زمین و ویلا نیز در این نقطه از کشور رونق یافته است.

خرید خانه در رشت

رشت یکی از معروفترین شهرهای شمال کشور است که مرکز استان گیلان میباشد و به عنوان سومین شهر گردشپذیر ایران شناخته میشود. آب و هوای رشت مانند آب و هوای فومن شبه مدیترانهای بوده و معتدل میباشد و به دلیل بارش باران زیاد، به شهر باران‎‎های نقرهای شهرت یافته است. بنابراین در روزهای گرم سال میتوان انتظار هوای شرجی را از این شهر داشت. این در حالی است که در فصل زمستان اب و هوای رشت سرد و مرطوب میشود.

امروزه رشت به عنوان پرجمعیتترین شهر شمال کشور شناخته شده است. بر این اساس خرید خانه در رشت به یکی از مهمترین دغدغههای ساکنان این شهر بارانی تبدیل شده است. موقعیت جغرافیایی مناسب شهر رشت سبب شده است تا ساکنان سایر شهرهای ایران نیز نسبت به خرید خانه در شهر رشت ترغیب شوند. با این تفاسیر به جرات میتوان گفت که رشت، بهترین جای شمال برای خرید خانه خواهد بود.

موقعیت شهر رشت

شهر رشت برای خرید ویلا در شمال کشور نیز موقعیت جغرافیایی مناسبی دارد. چرا که این کلانشهر ، در فاصله ۳۲۵ کیلومتری از استان تهران قرار گرفته است و با شهر بندر انزلی نیز سی کیلومتر فاصله دارد. نزدیکترین شهرستان به رشت نیز، صومعه سرا میباشد که در ۲۶ کیلومتری آن قرار گرفته است. این شهر پرجمعیت از قسمت شرق در  همسایگی آستانه اشرفیه و کوچصفهان، از قسمت غرب در مجاورت فومن و صومعه سرا قرار گرفته است. همچنین از بخش شمال در مجاورت دریای خزر و از بخش جنوبی نیز به رودبار و سنگر منتهی خواهد شد. از میان جاذبه های طبیعی و تفریحی شهر رشت نیز میتوان به دریاچه سراوان، باغ محتشم، پارک ملت، تالاب عینک و رودخانه سیاهرود اشاره نمود که چشم انداز زیبایی دارند و بازدید از آنها رایگان است.

استان گیلان

شهرهای مناسب برای خرید ملک در استان گیلان

 امروزه با توجه به قیمت ویلا در شمال میتوان گفت که برای خرید خانه رشت گزینه بسیار خوبی میباشد. چرا که با بررسی موقعیت جغرافیایی شهرهای شمال کشور باید خاطر نشان کرد که با سرمایه گذاری در زمینه املاک یا خرید زمین در گیلان میتوان در طی چند سال آینده شاهد افزایش سرمایه بود. بنابراین خرید و فروش ویلای شمال میتواند موجب رشد سرمایه شود و یک سرمایهگذاری امن و بدون ریسک را به ارمغان آورد. علاوه بر این میتوان گفت که برای خرید و فروش زمین یا ویلا در شمال کشور، میتوان سایر شهرهای استان گیلان را نیز در اولویت قرار داد. بر این اساس میتوان به شهرهای معروف و شناخته شدهای مانند لاهیجان، ماسوله، فومن، رودبار، لنگرود، صومعه سرا، ماسال و بندر انزلی اشاره کرد.

شرایط خرید و فروش املاک در فومن

خرید و فروش ملک در فومن بسیار رونق دارد، قیمت زمین با توجه به آب و هوای فومن نسبت به دیگر مناطق گیلان گران‌تر است. شهرستان فومن یکی از محبوبترین شهرهای استان گیلان است که با استان تهران ۳۵۰ کیلومتر و با ماسوله ۳۶ کیلومتر فاصله دارد. آب و هوای فومن مانند بیشتر شهرهای شمال کشور است و از نظر مسافران زیادی بهترین منطقه برای خرید ویلای شمال میباشد. از بهترین جاذبه های طبیعی و گردشگری فومن نیز میتوان به آبشار  لارچشمه، قلعه رودخان و زودلسر اشاره نمود.

بررسی بازار املاک در مازندران و ویلا در شمال 

مازندران به عنوان سرسبزترین منطقه جغرافیایی شمال کشور شناخته میشود که برای خرید ویلا در شمال گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. استان مازندران از سه آب و هوای متنوع برخوردار میباشد که به ترتیب معتدل کوهستانی، معتدل خزری و معتدل سرد و کوهستانی میباشند. با این حال شهرهایی که در همسایگی استان گیلان قرار گرفتهاند باران بیشتری را در طول ایام سال تجربه مینمایند. از شرق مازندران با استفاده از جادههای هزار و فیروزکوه و از غرب مازندران با استفاده از جاده کندوان میتوان به ساری رسید که مرکز این استان است و به عنوان بزرگترین شهر مازندران شناخته میشود.

با توجه به آب و هوای مناسب و نزدیک بودن به دریا و جنگل، بازار خرید و فروش ملک و زمین در شهر ساری داغ است. علاوه بر این خرید آپارتمان در ساری نیز افزایش یافته است. با این حال اگر نگاه دقیقتری نیز به خرید و فروش ویلا در شمال کشور داشته باشیم متوجه خواهیم شد که، استان مازندران گوی رقابت را از استان گیلان دزدیده و در جایگاه نخست خرید ویلا در شمال کشور قرار گرفته است. بنابراین میتوان گفت که در حال حاضر خرید ویلای شمال در این استان طرفداران بیشتری دارد.

استان مازندران

بازار خرید ویلا در کلاردشت

کلاردشت نیز مانند ساری، یکی از شهرهای استان مازندران میباشد که در غرب این استان قرار  گرفته است و از آب و هوای خنک برخوردار میباشد. شهر کلاردشت یک ساعت با دریا و  ۱۹۰کیلومتر با استان تهران فاصله دارد و همین موضوع سبب شده است که معاملات خرید و فروش ویلا کلاردشت افزایش پیدا کرده و شهرت زیادی به دست آورند. شهر کلاردشت وسعت قابل توجهی دارد و به همین دلیل زمینهای زیادی برای فروش خواهد داشت. با این وجود قیمت زمین در کلاردشت بر اساس فاصله زمین از جنگل و دریا متفاوت خواهد بود. یکی از بهترین مسیرهای رسیدن به شهر کلاردشت، جاده چالوس میباشد که به دلیل وجود مسیر صاف و هموار انتخاب بهتری برای سفر خواهد بود.

موقعیت کلاردشت

از نظر موقعیت مکانی و جغرافیایی نیز میتوان گفت که شهر کلاردشت از قسمت شمال به عباس آباد، از جنوب به البزر، از قسمت شرق به چالوس و از بخش غربی به تنکابن متصل  میباشد. علاوه بر این کلاردشت یکی از بهترین شهرهای ایران است که در مجاورت متل قو قرار گرفته و برای خرید ویلا در شمال مناسب میباشد. بنابراین علاوه بر اینکه خرید ویلا در کلاردشت اقتصادی میباشد، میتواند به عنوان یک سرمایه گذاری پر سود و بی ضرر نیز مورد استفاده قرار گیرد. با این وجود باید پیش از خرید ویلا در شمال موقعیت آن را به خوبی بررسی نمایید. چرا که اگر ویلای مد نظر شما در حریم جنگل یا منطقه سیلابی قرار گرفته باشد، امکان بروز مشکل در آینده وجود خواهد داشت.

خرید آپارتمان در چالوس

چالوس یکی از شهرهای توریستپذیر استان مازندران است که در غرب این استان قرار گرفته است. شهر چالوس از آب و هوای معتدل و مرطوب برخوردار میباشد و یکی از بهترین مناطق شمال ایران است. چالوس در همسایگی دریای خزر میباشد و از قسمت جنوبی نیز در مجاورت رشته کوه های البرز قرار گرفته است. بهترین مسیر برای رسیدن به شهر زیبای چالوس، جاده چالوس است که به دلیل وجود مناظر زیبا و طبیعت بکر شهرت یافته است.

شهر چالوس به دلیل مسیر دسترسی آسان و امکانات تفریحی فراوان، به یکی از تفرجگاههای معروف ایران تبدیل شده است. بنابراین میتوان سالانه شاهد حضور گردشگران زیادی در این شهر بود. این در حالی است که با توجه به افزایش جمعیت در چالوس، قیمت آپارتمان در چالوس نیز روز به روز در حال افزایش است. با این حال هیچگاه برای خرید زمین در شمال یا معامله یک واحد آپارتمان دیر نیست. اگر قصد خرید آپارتمان در چالوس را دارید می‌توانید از طریق سایت پست ملک به آسانی و در کمترین زمان بهترین انتخاب خود را انجام داده و با فروشنده تماس بگیرید.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید