مشاورین املاکرازهای موفقیت در پیشه مشاورین املاک

رازهای موفقیت در پیشه مشاورین املاک

آیا موفقیت در پیشه مشاورین املاک آرزوی دست نیافتنی است؟ آیا کسب درآمد عالی از طریق این کسب و کار دشوار است؟ برای کسب موفقیت در حوزه مشاور املاک چه رازهایی وجود دارد؟ به نظر شما مشاوران املاک سنتی بیشتر درآمد کسب می کنند یا مشاوران املاک مدرن؟ 

برای این که بخواهید پاسخ این سوالات را به راحتی بیابید، نیاز دارید که با تفاوت مشاور املاک سنتی و مشاور املاک مدرن بیشتر آشنا شوید. پس از بررسی این تفاوت ها، می توانید بهترین روش را برای کسب درآمد بیشتر انتخاب نمایید و به سود عالی دست یابید. پس با ما همراه شوید. 

تفاوت مشاور املاک سنتی و مشاور املاک مدرن یا دپارتمانی

موفق شدن در شغل مشاور املاک،مستلزم کسب اطلاعات دقیق در خصوص این حوزه کسب و کار است. افراد بسیاری هر روز وارد حوزه مشاوره املاک می شوند تا بتوانند از طریق این حرفه، درآمد بیشتری به دست آورند. برخی، مشاور املاک را شغل اولیه خود انتخاب می کنند و برخی دیگر این نوع کسب و کار را به عنوان شغل دوم خود در نظر می گیرند. 

موفقیت در پیشه مشاورین املاک
موفقیت در پیشه مشاورین املاک

در هر صورت هر دوی این افراد نیاز دارند که موفقیت در پیشه مشاورین املاک را با تمام وجود تجربه کنند. اما به نظر شما آنها باید چه نوع مشاور املاکی داشته باشند؟ مشاور املاک سنتی یا دپارتمانی( مدرن)؟ مسلما هر یک از این آژانس های املاک ویژگی هایی دارند که قادر است به کسب درآمد عالی کمک کند. 

البته باید بگوییم مشاور املاک سنتی و مشاور املاک مدرن تفاوت هایی نیز دارند که بررسی آن خالی از لطف نخواهد بود. زیرا این تفاوت ها می توانند مسیر روشن تری را پیش روی مشاوران قرار دهند تا بهترین راه را برای رسیدن به موفقیت انتخاب کنند. از جمله مهمترین این تفاوت ها باید به موارد زیر اشاره کنیم:

استفاده از نیروهای متخصص

نیروی متخصص در کار شما بسیار مهم است
نیروی متخصص در کار شما بسیار مهم است

اصولا در مشاور املاک های سنتی افرادی فعالیت می کنند که از تجربه بسیار زیادی در این زمینه کاری برخوردار هستند. در حالی که مشاور املاک های دپارتمانی بیشتر از نیروهای متخصص و تحصیل کرده استفاده می کنند. این نیروها قادر هستند با دانشی که دارند خریدار را بهتر راهنمایی کنند. اما مسلما از تجربه لازم در این زمینه برخوردار نخواهند بود. مگر آنکه سالهای زیادی به عنوان مشاور املاک فعالیت نموده باشند. 

نوع سازماندهی آژانس املاک

یکی دیگر از تفاوت های مهم مشاور املاک سنتی و مدرن، نوع سازماندهی آژانس املاک است. مسلما سازماندهی مناسب، می تواند موفقیت در پیشه مشاورین املاک را نیز به همراه داشته باشد. به همین دلیل لازم است با دقت مورد بررسی قرار گیرد. مشاوران سنتی معمولا سازماندهی مشخصی ندارند. در حالی که مشاوران مدرن از یک سازماندهی مدرن و تخصصی برای رسیدن به درآمد عالی برخوردارند. 

در این نوع آژانس های املاک هر شخصی در یک زمینه خاص فعالیت می کند. مثلا برخی از نیروها تنها مشاوره رایگان به خریداران ارائه می دهند، در حالی که برخی دیگر وظیفه دارند بهترین ملک را بسته به نیاز و درخواست مشتری بیابند. پس برنامه ریزی و سازماندهی این نوع مشاوران املاک، نتیجه بهتری را نیز برای آنها به همراه خواهد داشت. 

موفقیت در پیشه مشاورین املاک
موفقیت در پیشه مشاورین املاک

نوع برقراری ارتباط با مشتریان

مشاوران املاک سنتی به دنبال روش های عالی برای برقراری ارتباط با مشتریان نیستند. آنها تنها به این نکته توجه می کنند که درخواست مشتری را اجابت نموده و نیاز ایشان را برطرف نمایند. در حالی که مشاوران املاک مدرن گروه خاصی را تنها برای برقراری ارتباط با مشتری تعلیم می دهند. آنها وظیفه دارند توجه مشتری را پس از ورود به آژانس املاک به خود جلب کنند.

مسلما با انجام این کارها می توان به موفقیت در پیشه مشاورین املاک دست یافت. زیرا مشتریان بسیاری هستند که پیش از ورود به آژانس املاک سردرگم بوده و درگیر هستند. اما زمانی که با مشاوران املاک متخصص در مورد نیاز خود صحبت می کنند، بهتر می توانند تصمیم گیری نمایند. از این رو برقراری ارتباط با مشتری خود یک تکنیک عالی برای جلب نظر مشتری خواهد بود. 

تفاوت ساختار داخلی مشاور املاک سنتی و مدرن

در انتها باید به یکی دیگر از تفاوت های شغل مشاور املاک سنتی و مدرن اشاره کنیم. تنها با یک بررسی ساده می توان دریافت که مشاوران سنتی ساختار داخلی ساده ای دارند. در حالی که مشاوران مدرن با تقسیم بندی هر قسمت در آژانس، گروه های متخصصی را ایجاد کرده اند. گروه هایی که هر یک وظیفه ای خاص بر عهده دارد و به دنبال کسب موفقیت بیشتر هستند. 

پیشرفت در شغل مشاور املاک
پیشرفت در شغل مشاور املاک

در آژانس های مدرن و دپارتمانی نیازی نیست به تجربیات مشاور املاک توجه کرد. بلکه مشتری با مراجعه به بخش مورد نظر خود، می تواند هر ابهامی که دارد برطرف نماید. این مسئله منجر می شود تا مشاوران املاک مدرن به موفقیت بالاتری دست یابند. زیرا آنها به خوبی به روانشناسی مشاور املاک مسلط بوده و برای کسب درآمد بیشتر از آن استفاده می کنند. 

پس بررسی این تفاوت ها میان مشاور املاک سنتی و مشاور املاک مدرن، می تواند به مشاورین کمک کند تا بهتر مسیر موفقیت خود را انتخاب کنند. البته باید بگوییم همیشه مشاوران مدرن موفق نیستند. ما مشاوران سنتی موفق نیز داریم که برخی نکات را برای رسیدن به موفقیت رعایت نموده اند. از جمله: 

نکات مهم در راستای موفقیت

 • شناخت بافت و مسیرهای منطقه
 • جلب اعتماد متقاضی و مالک
 • آشنایی با ریزه‌کاری های ملک
 • روابط عمومی قوی با متقاضیان ملک و صاحبان املاک
 • پیگیری صحیح و بموقع
 • رعایت تکنیک های مذاکره
 • اتکا به حافظه قوی برای به خاطر سپردن نیازمندی‌های متقاضی و املاک موجود

در حالی که مشاوران مدرن موفق با استفاده از برنامه های جدید، روند رسیدن به موفقیت در حوزه مشاور املاکرا برای خود آسان نموده اند. آنها از برنامه ای استفاده می کنند که همیشه در دسترس باشد. همچنین قادر باشد جزئیات کاملی را به آنها ارائه نماید. علاوه بر آن این برنامه نیازمندی های متقاضی و صاحبان املاک را ذخیره کرده و تمامی نکات ملک در آن به ثبت رسیده است. 

برنامه فایلینگ مشاورین املاک، همان برنامه آنلاین پست ملک است که نه تنها تمام موارد یاد شده را برای تبدیل شدن یک مشاور املاک به مشاور موفق دارا است، بلکه یک سرویس دهنده رایگان به شمار می رود که راه حل های نوین را به مشاورین املاک موفق ارائه می کند. پس می توان با کمک این برنامه به راحتی تبدیل به مشاور املاک موفق شد. البته اگر مشاوران مدرن از این برنامه به درستی استفاده کنند، به نتیجه مطلوب دست خواهند یافت. 

رازهای مهم موفقیت در پیشه مشاورین املاک

زارهای موفقیت یک املاکی
موفقیت در پیشه مشاورین املاک

حال که با تفاوت مشاور املاک سنتی و مشاور املاک مدرن آشنا شدیم، باید بیان کنیم که برای رسیدن به موفقیت در زمینه مشاور املاک، ۵ راز مهم وجود دارد. 

 1. مشخص کردن اهداف اصلی برای رسیدن به موفقیت 
 2. توجه به نقاط ضعف خود در حوزه املاک 
 3. کنترل کردن نقاط مثبت و منفی خود برای کسب موفقیت در حوزه مشاور املاک
 4. اولویت بندی و ارزیابی توانایی های خود برای رسیدن به موفقیت 
 5. انتخاب یک برنامه مناسب برای موفقیت در زمینه مشاورین املاک 

علاوه بر این ۵ راز مهم در مسیر تبدیل شدن به مشاور املاک موفق، باید به نکات دیگری نیز اشاره کنیم. یک مشاور املاک موفق باید انگیزه خود را برای رسیدن به هدف حفظ کند. با این کار هیچ لحظه ای را از دست نداده و می تواند هر روز شگفتی جدیدی را در کسب و کار خود ایجاد کند. برای این کار ممکن است موفق ترین افراد در شغل مشاور املاک، گاهی نیاز داشته باشند از روش های سنتی استفاده کنند.

به عنوان یک قاعده کلی، داشتن یک زندگی شخصی مستقل از کار به بهبود و کارایی شما در این پیشه کمک خواهد کرد.

آنها نیاز خواهند داشت که در محله کسب و کار خود به گردش بپردازند و بیشتر با مردم آشنا شوند. مسلما آشنایی بیشتر با مردم محله، به موفقیت آنها در حوزه مشاور املاک کمک شایانی خواهد نمود. 

اهمیت افزایش اطلاعات مشاورین املاک

با توجه به تمامی نکات مهمی که در این مطلب بیان نمودیم، گاهی فراموش می کنیم که برخی حوزه های کسب و کار هیچ وقت آموزش خود را متوقف نمی کنند. آنها همچون اقیانوسی هستند که بی انتها بوده و هر چه بیشتر درگیرشان می شوید، بیشتر نیاز به یادگیری خواهید داشت. مشاور املاک موفق شدن نیز دقیقا سفر در دل یک اقیانوس بی کران است. 

افرادی که به روزترین اطلاعات را در خصوص مشاورین املاک به دست می آورند، نسبت به افرادی که از روش های سنتی پیروی می کنند، موفق تر هستند. زیرا آنها همیشه در حال کسب آموزش های بیشتر و جدیدتر در این حوزه کسب و کار هستند. آنها با تکنیک ها و برنامه های جدید آشنا می شوند و نهایت استفاده را از آنها می برند.

تکنولوژی و استفاده از آن

از این رو کسب موفقیت در پیشه مشاورین املاک تنها با انجام چند تکنیک ساده میسر نخواهد بود. لازم است در این زمینه همیشه اطلاعات به روز و جدید را کسب کرد تا در نهایت به یک مشاور املاک موفق تبدیل شد. پیشرفت تکنولوژی منجر شده است تا هر روز شاهد قابلیت های جدیدی در این حوزه کسب و کار باشیم. 

پست ملک، یکی از این سیستم‌های هوشمند فایلینگ آژانس‌های املاک می‌باشد، که با به کارگیری آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا، اقدام به ارایه سرویس رایگان فایلینگ تخصصی برای آژانس‌های املاک و مشاوران آزاد نموده است. مشاوران موفق افرادی هستند که از این سیستم به بهترین نحو استفاده می کنند و به نتیجه دلخواه خود دست می یابند. 

تنها کافیست در مورد قابلیت های سیستم فایلینگ پست ملک اطلاعات کامل را به دست آورید، سپس با اطمینان برای کسب موفقیت بیشتر در حوزه مشاور املاک از آن استفاده کنید. 

دیدگاه خود را ثبت کنید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید