مشاورین املاکجداسازی زندگی شخصی و کار در شغل مشاوره املاک

جداسازی زندگی شخصی و کار در شغل مشاوره املاک

کار خود را در محل کارخود نگاه دارید و به خانه نیاورید، حتی شما مشاور املاک گرامی

پست ملک مشاور
  • آیا داشتن درآمد بالا با جدا سازی کار از زندگی شخصی برای یک مشاور املاک در تضاد است؟
  • آیا زمان کار و زمان شخصی برای یک مشاور املاک قابل تمیز دادن است؟
  • آیا جواب ندادن به متقاضیان در زمان‌های غیر کاری برای یک مشاور املاک به منزله از دست دادن یک موقعیت است؟
  • آیا مشکلات زندگی شخصی باعث عدم تمرکز یک مشاور املاک خواهد شد؟
  • آیا داشتن هدف در سقف فروش، باعث استرس بالا در زندگی شخصی یک مشاور املاک خواهد شد؟

سئوالات بالا نمونه‌های کوچکی از سئوالاتی است که در زمینه جداسازی زندگی شخصی و کار در شغل مشاور املاک مطرح است، و ما در این مقاله سعی خواهیم کرد سئوالات فوق را زیر ذره‌بین برده و آنها را بررسی کنیم.

نگاه از بیرون به زندگی یک مشاور املاک می‌تواند بسیار سطحی و با فاصله از واقعیت باشد. درک مردم عام از قرارداشتن یک فرد در موقعیت مشاور املاک معمولا شخصی با درآمد بادآورده و داشتن یک زندگی مفرح و بدون دغدغه است؛ این درحالیست که با دقت و موشکافی در زندگی یک مشاور املاک ، یافتن شواهدی از استرس بالا و پرمشغله امری بدیهی خواهد بود.

شما در هر شغل و حرفه‌ای که باشید، توازن بین زندگی شخصی و کار، امر ساده‌ای نخواهد بود؛ اما این جداسازی برای شغلی مانند مشاور املاک امری بسیار پیچیده است. موارد زیادی پیش می‌آید که متقاضی ملک در ساعت‌های غیر کاری در صدد تماس با مشاور خود خواهد بود و در نتیجه بی‌پاسخ ماندن جواب متقاضی، احتمال از دست رفتن موقیت بستن قرارداد برای مشاور املاک از بین میرود. همین نکته خاص باعث خواهد شد، یک مشاور املاک برای توازن بین زندگی شخصی خود و کار خود دچار مشکل شود. دقیقا در نقطه معکوس دیدگاه ذکر شده، توقع خانواده و شریک زندگی از یک مشاور املاک، باعث عدم تمرکز او در هنگام کار و گهگاه افت کارآیی او در کارخواهد شد.

مشغله ذهنی کاری میتواند همیشه همراه یک مشاور املاک باشد، حتی در زمان‌های شخصی و استراحت؛ که همین امر باعث جدا شدن او از مسایل شخصی و حواسپرتی و بی‌علاقگی نسبت به خانه و خانواده خواهد شد. این امر اللخصوص در مشاوران املاک دپارتمانی که برای رسیدن به هدف فروش مشخص شده از سمت مدیر خود تحت فشار هستند بیشتر نمایانگر می‌باشد. البته این مشکل برای همه مشاوران املاک نیست و همیشه استثنا وجود دارد.

آیا جداسازی زندگی شخصی و کار در شغل مشاوره املاک امکان پذیر است؟

با توجه به نکات ذکر شده، در نگاه سطحی اینطور تلقی میشود که توازن بین کار و زندگی شخصی برای یک مشاور املاک غیر ممکن است؛ هرچند این امر برای بسیاری از مشاغل دیگر نیز صدق می‌کند، اما نگارنده در این مقاله صرفا به اهمیت این مساله برای یک مشاور املاک می‌پردازد. بسیاری از محققین در زمینه سلامت کاری، بر این عقیده هستند که همواره راهکارهایی برای این جداسازی زندگی شخصی و کار وجود دارد، که این راهکارها برای شغل مشاور املاک نیز صدق می‌کند.

تعریف شخصیت برای خود، مشخص نمودن زمان‌های کار و زمان‌های شخصی، مرزبندی بین کار و ساعت‌های خانواده، پرداختن به علایق شخصی هرازچندگاه و ده ها راهکار دیگر همه و همه برای کمک به این امر توسط محققین سلامت توصیه شده‌اند.  هرچند شاید بهترین نکته‌ای برای یک مشاور املاک دوای درمان باشد، نظم و انظباط کاریست؛ مواجهه با متقاضیان مختلف ملک در ساعات کاری و درخواست‌های گوناگون از آنها و بخاطر سپردن هریک برای یک مشاور املاک می‌تواند شبیه کوهی از اطلاعات برای پردازش در طول یک روز کاری باشد، که این اطلاعات حتی در زمان‌های غیر کاری در ناخودآگاه مشاور املاک پرسه خواهند زد و امکان تمرکز و پرداختن به زندگی شخصی را از مشاور املاک سلب خواهد کرد. داشتن روشی برای مرتب کردن این اطلاعات چه به صورت دستی و چه به صورت دیجیتال میتواند راهکار مناسبی برای خلاصی از این اطلاعات در زمان‌های غیر کاری باشد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید