خرید و فروش املاکهمه چیز در مورد خرید زمین در گیلان

همه چیز در مورد خرید زمین در گیلان

خرید و فروش زمین مسکونی در استان گیلان به چه صورت است؟ همان طور که می دانید در طول تاریخ، زمین یکی از مهم ترین سرمایه های هر انسانی بشمار می رفت و تا به امروز نیز، همینگونه است. به همین دلیل، اغلب افراد تمایل دارند با خرید زمین، میزان سرمایه ای را که در اختیار دارند افزایش دهند. خصوصا در شرایط حال حاضر، کشور ما، که دائما با انواع تحریم ها و کاهش ارزش پول ملی مواجه هستیم. لذا متقاضیان برای اینکه ارزش پول و وجه آن ها کاهش نیابد به اولین چیزی که فکر می‌کنند، خرید ملک خصوصا خرید زمین است.

خرید  زمین در گیلان

البته خرید زمین، صرفا به منزله ی سرمایه گذاری نیست و بسیاری از افراد به منظور استفاده شخصی، آن را خریداری می کنند. به هر صورت، ارزش زمین برای تمام متقاضیان چه آنهایی که به دنبال سرمایه گذاری هستند و چه افرادی که قصد استفاده شخصی از آن را دارند، مهم می باشد. به همین دلیل، تمایل دارند زمینی که خریداری می کنند از نظر اقتصادی در یک منطقه رو به رشد باشد. در حال حاضر، زمین های استان های شمالی یکی از مهم ترین مقاصد متقاضیان خرید زمین می باشد. چرا که هم از آب و هوای مناسبی برای زندگی و هم از نظر اقتصادی بسیار با ارزش هستند.

از این رو ما قصد داریم در ادامه مطلب در مورد خرید و فروش زمین مسکونی در استان گیلان صحبت کنیم. حال اگر تمایل دارید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید می توانید با ما همراه باشید.

راهنمای خرید و فروش زمین مسکونی در گیلان

استان گیلان یکی از ۳ استان شمالی پرطرفدار برای متقاضیان خرید زمین است. این استان از ۱۱۰ کیلومتر خط ساحلی برخوردار است که از این نظر، در بین استانهای شمالی، نمونه است. طبیعت زیبا و بکر، جنگلها، تالاب، کوهها و غارها و … سبب شدند همواره افراد زیادی به دنبال خرید زمین مسکونی در استان باشند. در این راستا باید متذکر شویم برای خرید چنین زمینهایی باید بسیار حساس باشید و تن به خرید هر نوع زمینی ندهید. در این راستا بهتر است به چند نکته توجه کنید که در ادامه به تشریح آنها می پردازیم.

استفاده از پست ملک برای ثبت و یا یافتن زمین مسکونی در استان گیلان

یکی از روشهایی که باعث صرفه‌جویی شما در زمان خواهد شد، استفاده از سایت پست ملک برای خرید و فروش زمین مسکونی در استان گیلان می‌باشد. در سایت پست ملک براحتی می‌توانید زمین مسکونی خود را ثبت کنید و خریداران زمین براحتی می‌توانند با استفاده از فیلترهای دقیق موجود در پست ملک، زمین دلخواه خود را در کمترین زمان ممکن پیدا کنند. همچنین با اسفاده از نقشه پست ملک، در سایت فروش زمین در گیلان امکان جستجوی دقیق در محل مورد نظر بسادگی امکان پذیر می‌باشد.

خرید زمین در گیلان از طریق پست ملک
خرید زمین مسکونی در گیلان

توجه به کاربری زمین

یکی از مهم ترین نکات در زمان خرید زمین مسکونی در گیلان، کسب اطلاعات کافی در مورد کاربری زمین مورد نظر است. همان طور که می دانید اغلب افرادی که قصد خرید زمین در گیلان را دارند تمایل دارند این زمین یا در خط ساحلی باشد یا در نواحی جنگلی. از آنجایی که قسمتی از این زمینها مربوط به سازمان منابع طبیعی است لذا قبل از خرید زمین، باید بدانید زمین مد نظر، کاربری مسکونی دارد یا خیر و سپس اقدام به خرید آن نمایید.

بنابراین، بهتر است زمینهای این استان را از نهادها و مراکز حقوقی خریداری کنید. همچنین بعد از خرید زمین مورد نظر، حتما استعلامات لازم را از سازمان های کشاورزی، راه، شهرداری، بنیاد مسکن و سایر سازمان ذیربط انجام دهید تا از هر گونه مشکل زمین باخبر شوید و خرید خود را با خیال راحت انجام دهید.

قبل از اقدام به خرید زمین در گیلان حتما نکات کلیدی در مورد طرح هادی زمین را بخوانید

یافتن یک مشاوره املاک معتبر در استان گیلان

نکته دیگری که در زمان خرید و فروش زمین مسکونی در استان گیلان به آن توجه کنید آشنایی با مشاوره املاک معتبر در این استان است. این نکته، هم برای افرادی که قصد خرید زمین یا فروش زمین در این استان را دارند مهم می باشد. در این راستا باید متذکر شویم حتما به مشاور املاکهایی مراجعه کنید که دارای مجوز اتحادیه املاک باشند و حتی الامکان از اعتماد کردن به افراد و دلالان در این قضیه، خودداری کنید تا سرمایه خود را از دست ندهید.

مشاورین املاک استان گیلان نیز می‌توانند با استفاده از ویژه‌گی‌های بینظیر سامانه فایلینگ پست ملک، چگونگی روند حرفه‌ای کار خود را متحول کنند.

دقت فراوان در زمان نوشتن قولنامه

نوع نوشتن قولنامه، چه در زمان خرید و چه فروش زمین در استان گیلان نیز بسیار مهم می باشد. لذا سعی کنید این کار را به کسی بسپارید که از این نظر و از نظر حقوقی، سواد کافی داشته باشد. حتما دهیاری یا شورای منطقه، این قولنامه را تایید کنند. همچنین، تنها به همین قولنامه اکتفا نکنید و حتما یک سند یا مدرک رسمی از دفتر ثبت اسناد داشته باشید.

2 نظرات

  1. به نطر من برای خرید زمین تو شمال ، بهترین استان، گیلان هست. مردم خوب ، طبیعت بکر و قیمت زمین هم هنوز سرسام آور نشده
    ولی مشکل مسکونی بودن هاست ، اکثرا کاربری باغی یا کشاورزی دارن ، یا تو بافت نیستن
    واسه اومدن تو بافت هم سالها زمان لازمه

  2. من فکر میکنم برای خرید زمین در گیلان بهتره آدم محلی به عنوان راهنما کمک کنه، درسته مردم گیلان آدم های خوبین ولی خرید زمین کلی نکته داره که کجا بخری کاربری چی باشه تراکم چقدره و و و ….
    خلاصه یه سری آدم هستن که فقط میخوان فروش کنن ، حواستون باشه

دیدگاه خود را ثبت کنید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید