خرید و فروش املاکسایت املاک در ایران و بررسی انواع آنها

سایت املاک در ایران و بررسی انواع آنها

همواره یافتن مامنی امن برای زیستن دغدغه بشریت بوده است. در دنیای مدرن امروز نیز هر فردی بر اساس توان مالی خود در جستجوی ملکی مناسب است. در گذشته یافتن ملک تنها با حضور در بنگاه‌های معاملاتی امکانپذیر بود. این شیوه معامله، حق انتخاب را کاهش می داد. همچنین سپری شدن مراحل آن به بازه زمانی زیادی نیاز داشت. با گسترش اینترنت و نفوذ آن به تمامی جنبه های زندگی انسان ها، معاملات ملکی نیز به این فضا راه پیدا کردند. از اینرو می توان شاهد فعالیت سایت‌های زیادی در این حوزه بود. چگونگی عملکرد بهترین سایت املاک، به جذب مخاطب و افزایش معاملات در آن کمک شایانی می کند. با توجه به مطالب ذکر شده، این مقاله به بررسی عملکرد سایت های مختلف اختصاص یافته است.

نمایی از سایت تخصصی املاک کلید
نمایی از وبسایت کیلید

محاسن سایت کیلید

سایت املاک کیلید از جمله سایت هایی است که به صورت تخصصی در حوزه معاملات املاک فعالیت می کند. به همین دلیل عمده تمرکز آن بر روی معاملات ملکی است. در صفحه ورودی این سایت به راحتی می توان شهر مورد نظر خود را انتخاب کرد. همچنین امکان اعمال فیلترهای مختلفی همچون نوع ملک، متراژ، قیمت و … وجود دارد. در واقع طراحی این سایت به گونه ای پیش رفته است که در کمترین زمان می توان به گزینه مورد نظر خود دسترسی پیدا کرد. علاوه بر موارد ذکر شده نمی توان از بخش مجلات سایت املاک کیلید غافل شد. در این بخش اطلاعات مناسبی در خصوص بهترین محله های تهران ارائه شده است. همچنین کاربران این سایت می توانند از خدمات مشاوره رایگان بهره مند شوند.
بسیاری از صاحبان املاک در خصوص تعیین قیمت واقعی ملک خود با مشکلاتی مواجه هستند. در این سایت شرایطی برای برآورد قیمت واقعی ملک وجود دارد. در بخش تخمین هوشمند قیمت خانه می توان ارزش واقعی ملک را در کمترین زمان و مطابق با قیمت ملک در کشور، تعیین کرد.

معایب سایت کیلید

عملکرد این سایت املاک در حوزه بازاریابی و تبلیغات ضعیف بوده است به طوری که در جستجوی ساده می توان مشاهده کرد که تعداد ملک های ثبت شده برای شهرهای کوچک یا متوسط تقریبا صفر است. به بیان دیگر این سایت بیشتر تمرکز خود را بر روی املاک کلان شهرهایی همچون املاک تهران، املاک مشهد، املاک شیراز و … گذاشته است. همین امر می تواند دلیلی بر کاهش استقبال از این سایت باشد زیرا تعداد مخاطبان آن محدود است.

سایت تخصصی املاک دلتا

محاسن سایت دلتا

سایت املاک دلتا ملک نیز به صورت کاملا تخصصی در حوزه سایت خرید آپارتمان در تهران، سایت فروش آپارتمان، اجاره و … ملک فعالیت می کند. از این رو می توان شاهد یک فعالیت همه جانبه و تخصصی از آن بود. در صفحه اصلی این سایت لیست برخی از شهرها قابل مشاهده است که با کلیک بر روی آنها می توان در کمترین زمان به اطلاعات مورد نظر دسترسی پیدا کرد. همچنین وجود گزینه‌هایی همچون خرید ملک، اجاره ملک، ثبت آگهی فروش و ثبت آگهی اجاره موجب شده است که کاربر به راحتی بتواند درخواست خود را هدفمند کند. از طرف دیگر در مجله این سایت مقالات مفید و کاربردی وجود دارد که مطالعه آن به مشتریان در داشتن یک انتخاب درست کمک بسیاری می کند.

معایب سایت دلتا

به عنوان یک سایت خرید مسکن در تهران عدم وجود فیلترهای جستجو در این سایت املاک موجب ایجاد محدودیت هایی برای کاربران شده است. بسیاری از کاربران تمایل دارند جستجوی خود را بر اساس قیمت پیشنهادی یا محله مورد نظر انجام دهند. عدم وجود این گزینه ها(فیلترها) پیامدی جز اتلاف وقت کاربر ندارد.

وبسایت نیاز روز

محاسن سایت نیاز روز

سایت تخصصی املاک به سایتی اطلاق می شود که تنها بر این حوزه تمرکز کرده است؛ اما برخی از سایت ها تمامی نیازمندی های مردم را پوشش می دهند که املاک بخشی از آن است. از جمله این سایت ها می توان به سایت نیاز روز اشاره کرد.

در صفحه اصلی سایت نیاز روز می توان شاهد معرفی محصولات گوناگون بود. به بیان دیگر هر فردی با هر نیازی می تواند به این سایت مراجعه کند و دست پر برگردد. در این سایت بخشی در نظر گرفته شده است که در آن امکان انتخاب نوع نیازمندی وجود دارد. این امر به داشتن یک جستجوی هدفمند کمک شایانی می کند.

با انتخاب گزینه املاک، گزینه های مختلفی به نمایش در می آید که مطابق با آن می توان نوع ملک مورد نظر را انتخاب کرد. با انتخاب گزینه منتخب، دو گزینه اجاره یا خرید به نمایش در می آید. بنابراین می توان نتیجه گرفت روند تعریف فیلتر در سایت نیاز روز، موثر و هدفمند است. همچنین بخشی با علامت لوکیشن در نظر گرفته شده است که با انتخاب آن می توان شهر مورد نظر را انتخاب کرد. با انتخاب این بخش اطلاعاتی همچون متراژ، طبقه و اطلاعات تماس نشان داده می شود.

معایب املاک نیاز روز

آنچه به عنوان نقطه ضعف این سایت به چشم می آید عدم تعریف فیلتر برای محله و قیمت است. همچنین در خصوص قیمت ملک نیز اطلاعاتی در اختیار کاربر قرار داده نمی شود. این امر انتخاب را سخت و پیچیده می کند. علاوه بر این آگهی های قدیمی از این سایت حذف نشده اند و می توان شاهد طیف وسیعی از اطلاعات تاریخ گذشته بود.

سایت تخصصی املاک پست ملک

محاسن سایت پست ملک

سایت تخصصی املاک پست ملک کاملا تخصصی در حوزه خرید و فروش ملک فعالیت دارد. همین امر موجب ارتقای عملکرد این سایت خرید و فروش آپارتمان شده است. در صفحه اصلی این سایت شرایطی برای جستجوی شهر مورد نظر فراهم شده است. با انتخاب این گزینه می توان شاهد به نمایش درآمدن املاک مختلف بود. همچنین در فیلترهای این سایت امکان تعریف نوع ملک مورد نظر، خرید یا اجاره، وجود یا عدم وجود عکس و … وجود دارد. وجود این قبیل فیلترها شرایط جستجو را برای کاربر تسهیل می کند. در کنار فیلترهای مذکور لازم است به وجود نقشه برای نمایش محل دقیق قرارگیری ملک اشاره کرد.

تمامی املاک ارائه شده در این سایت دارای قیمت مشخصی هستند. در واقع فردی که در حال جستجوی ملک است می تواند با توجه به قیمت اعلام شده، ملک مورد نظر خود را انتخاب کند. همچنین در مجله این سایت مقالات جامعی همچون ثبت رایگان آگهی ملک در پست ملک وجود دارد که خواندن آنها به داشتن یک انتخاب درست کمک بسیاری می کند.

بانک املاک

در بانک املاک پست ملک، اطلاعات جامعی در خصوص ملک ارائه شده است. همچنین با توجه به ملک منتخب، ملک های دیگری در همان رنج قیمتی یا در همان محله نمایش داده می شود که می تواند شانس انتخاب را برای کاربر گسترش دهد. ارائه خدمات ۲۴ ساعته توسط مشاوران این سایت فروش ملک از جمله محاسن دیگری است که نباید از آن غافل شد.

ثبت آگهی رایگان املاک در این سایت موجب گرم شدن بازار معاملات در این سایت شده است. این بازار گرم خرید و فروش املاک موجب افزایش آمار ثبت آگهی فروش املاک شده است. لازم به ذکر است حوزه فعالیت این سایت تنها یه یک شهر محدود نمی شود به همین دلیل نمی توان آن را سایت املاک تهران یا سایت املاک مازندران پنداشت.  بنابراین در این سایت آگهی فروش املاک از جاجای ایران به چشم می خورد.

معایب سایت پست ملک

تنها نقدی که می توان به عملکرد این سایت املاک وارد کرد عدم شناخته شدن این وبسایت در بعضی از شهرهای ایران میباشد.

سایت املاک شابش

محاسن سایت شابش

آنچه موجب متمایز شدن سایت املاک شابش شده، منوی جستجوی آن است. در صفحه اصلی این سایت تخصصی املاک می توان شاهد یک منوی جامع بود. با وارد کردن مشخصات ملک مورد نظر می توان با شرح کاملی از ویژگی های ملک از جمله متراژ، تصویر، قیمت، امکانات و … مواجه شد. از طرف دیگر مشخصات فروشنده و راه های برقراری تماس در این بخش قابل مشاهده است. این سایت برای کسانی که از گوشی برای جستجوی ملک استفاده می کنند شرایطی فراهم کرده است که می توانند با کلیک بر روی گزینه تماس یا واتساپ به فروشنده متصل شوند. در بخش انتهایی این سایت تخصصی املاک، گزینه های رهن، اجاره، فروش و … در تهران و شهرستان ها به صورت لینک ارائه شده که این امر امکان جستجوی ساده را فراهم کرده است. 

معایب سایت شابش

در کنار محاسن ذکر شده لازم است به ناشناخته بودن این سایت املاک در شهرستان های متوسط و کوچک اشاره کرد. افراد ساکن در شهرستان ها به ندرت می توانند ملک مورد نظر خود را در این سایت پیدا کنند. در واقع تمرکز این سایت بیشتر بر املاک تهران املاک کرج، املاک اصفهان، املاک تبریز و …  بوده است.

وبسایت ۲نبش

محاسن سایت ۲نبش

در صفحه اصلی سایت املاک ۲نبش شرایطی برای جستجوی شهر مورد نظر فراهم شده است. بعد از انتخاب شهر منویی در بالای صفحه ظاهر می شود که می توان مطابق با آن فیلترهای مورد نظر را تعریف کرد. این فیلتر شامل مواردی همچون خیابان، نوع ملک، قیمت، وام دار بودن و … می شود. در خصوص املاک ثبت شده در این سایت اطلاعات جامعی به همراه شماره تماس فروشنده وجود دارد که می تواند به داشتن یک انتخاب آگاهانه کمک کند. همچنین وجود پیشنهادهای مشابه حق انتخاب را برای مشتری گسترده تر کرده است. لازم به ذکر است در این سایت نیز می توان با کمک نقشه مکان دقیق ملک را بررسی کرد. همچنین مشاورین املاک مختلفی با سایت تخصصی املاک ۲ نبش قرارداد بسته اند که مشخصات آنها در بخش مشاورین املاک ثبت شده است.

معایب سایت ۲نبش

نقدی که بر این سایت وارد است پوشش دهی تعداد محدودی شهرستان است. در واقع این سایت تنها چند شهرستان خاص را مخاطب خود قرار داده است و برای شهرهای دیگر گزینه فعالی ندارد.

وبسایت املاک زومیلا

نمایی از سایت زومیلا
سایت املاک زومیلا

محاسن سایت املاک زومیلا

سایت تخصصی املاک زومیلا به صورت تخصصی در زمینه‌ی املاک فعالیت می کند. در منوی موجود در صفحه اصلی این سایت می توان استان، شهر و محله مورد نظر را انتخاب کرد. این امر به داشتن یک جستجوی هدفمند کمک بسیاری می کند. همچنین در این منو اولیه شرایطی فراهم شده است که مطابق با آن کاربر می تواند تعیین کند که قصد خرید یا اجاره کردن ملک را دارد. علاوه بر این فیلترهای جامع و تخصصی نیز در نظر گرفته شده است که به کاربر در داشتن یک جستجوی هدفمند کمک بسیاری می کند.

 در خصوص ملک های ثبت شده نیز اطلاعات جامعی ارائه شده است. همچنین اطلاعات مربوط به مشاور املاک یا فروشنده نیز ذکر شده است. ذکر قیمت در کنار معرفی املاک مشابه، موجب بهبود عملکرد این سایت شده است. سایت املاک زومیلا با بنگاه های معاملاتی مختلفی قرارداد بسته است که اسامی آنها را در  این سایت موجود است. لازم به ذکر است مشاوران فعال در این سایت به کاربران خود مشاوره رایگان می دهند.

معایب سایت املاک زومیلا

عدم وجود نقشه جهت تعیین مکان دقیق ملک و همچنین محدود بودن شهرهای فعال به نقاط ضعف این سایت تبدیل شده است.

سایت املاک دو دو تا

محاسن سایت املاک دو دو تا

 در صفحه اصلی سایت املاک دودوتا می توان مشخصات ملک مورد نظر را وارد کرد. بنابراین در همان قدم اول بخش زیادی از فیلترهای مورد نظر اعمال می شود. در مرحله بعدی فیلترهای تخصصی تری نیز در نظر گرفته شده است که به هدفمندی بیش از پیش جستجو کمک بسیاری می کند. در منوی اصلی اطلاعات کلی از ملک ارائه شده است. کاربر برای کسب اطلاعات جزئی تر می تواند بر روی گزینه ی “جزئیات بیشتر و مشخصات تماس” کلیک کند. در این بخش تمامی جزئیات ملک به صورت موشکافانه مورد بررسی قرار گرفته است.

معایب سایت املاک دو دو تا

در کنار محاسن ذکر شده برای این سایت تخصصی املاک نباید از محیط کاربری نه چندان مطلوب آن غافل شد. مشخصات ملک به صورت غیر معمول و در قالبی جدید ارائه شده است. این امر برای کاربران ممکن است گیج کننده یا منفی باشد. همچنین جزئیات اطلاعات در صفحه ای جداگانه باز می شود که روند جستجو را اندکی طولانی و تب اصلی را شلوغ می کند.

سایت املاک آریا مرز

نمایی از سایت املاک آریامرز
وبسایت املاک آریا مرز

محاسن سایت املاک آریا مرز

سایت تخصصی املاک آریا مرز شرایطی را برای خرید، فروش و اجاره ملک فراهم کرده است. در صفحه اصلی این سایت امکان دسترسی پیدا کردن به طیف وسیعی از گزینه ها و اطلاعات وجود دارد. در واقع کاربر با حضور در این سایت می تواند از خدمات بسیار زیادی بهره مند شود. با وارد کردن منطقه و شهر مورد نظر، مشخصات ملک با مکان قرار گیری آن بر روی نقشه به نمایش در می آید. این امر امکان جستجوی سریع را فراهم کرده است. علاوه بر این فیلترهای تعریف شده در این سایت بسیار کامل و جامع است.

معایب سایت آریا مرز

اگرچه در سایت تخصصی املاک آریا مرز اطلاعات اصلی ذکر شده است اما متاسفانه جزئیات مربوط به ملک قابل مشاهده نیست. عدم وجود جزئیات در بسیاری از مواقع انتخاب ملک را سخت می کند. علاوه بر این فعالیت این سایت در شهرستان ها محدود است.

وبسایت دیوار

محاسن سایت دیوار

سایت دیوار سایتی برای پاسخگویی به تمامی نیازمندی ها است. در این سایت می توان با دسته بندی های مختلفی روبرو شد. این گستردگی بازار معاملات موجب معروف شدن این سایت شده است؛ به همین دلیل بازار معاملات ملک در این سایت بسیار گرم تر از سایر سایت ها است. تمامی صاحبان املاک در جای جای ایران از این سایت برای انجام معاملات خود استفاده می کنند. در سایت دیوار فیلترهای مختلفی تعریف شده است که مطابق با آن می توان یک جستجوی هدفمند و تخصصی داشت. از طرف دیگر به راحتی می توان با فروشنده وارد مذاکره شد (از طریق چت و تماس).

معایب سایت دیوار

سایت دیوار یک سایت تخصصی املاک نیست بنابراین به صورت تخصصی به این حوزه نپرداخته است. قیمت های تعیین شده در این سایت مطابق با نظر مالک تعریف شده است بنابراین می توان آن را سلیقه ای دانست. همچنین هیچ مجله یا مقاله ای تخصصی در زمینه املاک در این سایت منتشر نشده است.

وبسایت شیپور

نمایی از شیپور
وب سایت شیپور

محاسن سایت شیپور

سایت شیپور نیز مانند سایت دیوار در حوزه های مختلفی مشغول به فعالیت است. در منوی ورودی این سایت با انتخاب بخش املاک می توان با فیلترهای مختلفی روبرو شد. با انتخاب این فیلتر ها گزینه های متفاوتی به نمایش در می آید. سایت شیپور نیز به واسطه فعالیت همه جانبه ی خود نسبت به سایت های تخصصی املاک شناخته تر است. به همین دلیل با جستجو در آن می توان با گزینه های بسیار زیادی در جای جای ایران مواجه شد.

معایب سایت شیپور

آنچه می تواند منجر به نقد عملکرد سایت شیپور شود، عدم ذکر جزئیات ملک است. در واقع این سایت به اطلاعات حاصل از فیلتر ها کفایت کرده است به همین دلیل نمی توان به صورت جامع در خصوص ملک آگاهی کسب کرد. همچنین این سایت نیز به صورت تخصصی در حوزه ملک فعال نیست به همین دلیل نمی توان انتظار داشت عملکرد آن با دقت و ظرافت سایت تخصصی املاک باشد.

سخن پایانی

ثبت ملک در سایت های مختلف توسط صاحبان املاک یا بنگاه های معاملات ملکی صورت می گیرد. از این رو در این شیوه معامله نقش واسطه ها کمرنگ می شود و خریدار و فروشنده به صورت مستقیم با یکدیگر وارد معامله می شوند. سایت تخصصی املاک با تعیین نرخ واقعی ملک و همچنین ارائه مشاوره های جامع به انجام یک معامله اصولی و حرفه ای کمک می کند. از طرف دیگر مراجعه به این سایت ها حق انتخاب را گسترش می دهد و به صرفه جویی در زمان کمک می کند. بدون شک تمامی فعالان این عرصه به خصوص سایت های ذکر شده در نوع خود بی نظیر هستند. آنها در تلاشند که شرایطی را برای یک معامله اصولی و حرفه ای فراهم کنند. به همین دلیل معرفی بهترین سایت املاک امری غیر ممکن است.

8 نظرات

 1. نظرتون درسته و این سایتها هم خرید مستقیم ملک به صورت آنلاین نیستن ک از راه دور بخرین
  این ها همه بهتون فرصت میدن که ملکهای بیشتری رو ببینین و مناطق بیشتری رو زیر نظر بگیرین یا چند تا دفتر املاک درست و حسابی پیدا کنین
  نهایتا باید رفت و ملک رو دید

 2. من از این سایتها با ۲نبش کار کردم و اکانتش رو دارم راضی ام
  یه صفحه تخصصی واسه مدیریت دفتر املاک بهمون داد که توش ما مشاورا زیرمجموعه مدیر شدیم و سهمیه آگهی و بروزرسانی از مدیر گرفتیم، دفترچه یادآور داره، امتیازدهی داره، اکانتهای vip داره، تو گوگل جز اولیاس، عواملش خیلی خوش اخلاقن و پشتیبانی قوی داره که همیشه پیگیره ماست کلا راضی کننده بود نتیجه
  دیوار و شیپور هم بد نیست تعداد تماس ها زیاده ولی بیشترشون مشاوره میخوان فقط
  با بقیه اصلا کار نکردم تا حالا

 3. سلام
  به نظر من، برای اجاره آپارتمان تهران سایت دیوار خوبه، برای خرید و فروش ویلا و زمین سایت شیپور.
  بقیه تک و توک میشه گفت خوبن

 4. سالها تلاش و صرف هزینه هنگفت می‌باشد، بهتر از از سایت املاک موجود کمک بگیرید؛ برای مثال میتوانید از نرم‌افزار

 5. بنده در سایت ملک بیست آگهی ثبت کردم و بازخورد خوبی نسبت به سایتهای آگهی فروش املاک داشتم. خوبی این سایت اینه که فاصله زمین ویلا یا آپارتمان ثبت شده رو تا مراکز رفاهی ، مدارس فروشگاه ها و رستوران ها اندازه گیری میکند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید